Церква Софія Карпатська 2017-12-18T15:00:41+00:00

Свята Софія Премудрість Божа

Церква Софія Карпатська (Свята Софія Премудрість Божа) – святе місце на висоті 1100 м над рівнем моря у величних Карпатах.

Її будівництво було розпочато восени 2013 року, а вже 23 серпня 2015 року Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан здійснив освячення Храму Святої Софії Премудрості Божої.

Дерев’яна церква побудована у козацькому стилі гуцульськими майстрами. Вона розташована в селі Верхній Ясенів, у присілку Ліщевата, що на Франківщині. Неподалік від сакрального Писаного Каменя та гори Бажань.

Таке її місцезнаходження ніби вшановує стародавні вірування українців та поєднує їх з православ’ям у єдину віру у Бога Творця та Захисника.

Невелике приміщення церкви вмістило у собі безліч святинь:

Ікона Софія Карпатська. Написана іконописцем спеціально для нашої церкви. Зазвичай кожна церква має «свою» ікону, яка не може бути подарована іншому храму. Саме ця ікона і є «нашою» для Софії Карпатської. 

Ікона Оранта, яка була піднята до церкви у липні 2015 року, є копією мозаїчного обру Оранти з собору Київської Софії, освяченої 1049 року. 

Ікона Покров Пресвятої Богородиці, на якій Матір Божа тримає покров над головами захисників України, починаючи від Князя Святослава до сьогодення – воїнів Небесної сотні та «кіборгів». На іконі зображена одна з найвидатніших перемог Князя Святослава над хазарами 3 липня 964 року, що підкреслює міць та силу українського народу крізь віки.

Ікона Козак Мамай – це радше не ікона, а народна картина. Раніше українці зображення козака мали майже в кожній хаті, вважаючи його захисником. Часто зображення козака шанували на рівні з традиційними іконами, особливо зі святим Юрієм. Козак Мамай – це уособлення споконвічного бажання українця бути господарем у своєму домі. Його завжди зображували у стані спокою, але готового до захисту будь-якої миті.


Біля церкви, наразі доступні для кожного, знаходяться дзвони 700 кг та 500 кг. В майбутньому їх піднімуть на дзвіницю, будівництво якої заплановане на найближчий час.    Ми знаємо, що звук дзвонів сприяє оздоровленню людського організму та має позитивний вплив на довколишнє природне середовище.

Церква Софія Карпатська побудована людьми для людей. Вона поєднує минуле і майбутнє України.

Там, де надзвичайно близько небо, сонце, зорі, де через гори та дерева-велетні іде потужний зв’язок між землею і всесвітом, Церква Свята Софія Премудрість Божа поєднує людину з Творцем.

Підтримати церкву Софію Карпатську .

Якщо Ви бажаєте підтримати церкву натисніть на кнопку та зробіть благодійний внесок

ЗРОБИТИ ДОБРОВІЛЬНИЙ ВНЕСОК