Три криниці

Весна надихає на подорожі природними пам’ятками України. Одна з них — Три криниці на Черкащині.

Три криниці розташовані на околиці с. Суботів, вони входять до складу Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Над кожною криницею встановлені дубові зруби. Достовірних історичних документів, що розказують про джерела, які наповнюють водою ці криниці, немає, проте є легенди та перекази.

За однією з легенд, криниці були збудовані за часів Визвольної війни на чолі з Богданом Хмельницьким. Саме тут, за переказами, розміщувався військовий шпиталь. Одного разу в село в’їхали три вершники і кожен віз тяжкопораненого товариша. За наказом гетьмана їх залишили у знахаря, який щодня лікував їх травами, настояними на джерельній воді. Скоро козаки стали на ноги і кожен із них на місці цілющих джерел викопав по криниці.

За іншим переказом, на цьому місці спочатку було дві криниці, де козаки напували коней. Богдан Хмельницький якось наказав напоїти коней і води у криницях не вистачило, тому він розпорядився викопати і третю.

У радянські часи була встановлена табличка, що вказувала, що викопані три криниці символізують дружбу трьох народів: українського, білоруського та російського.

У місцевих жителів є повір’я: якщо дівиця нап’ється водиці з трьох колодязів поспіль — не пізніше, ніж через три дні, знайде судженого.

Смак води у кожній криниці, справді, відрізняється. От тільки пишуть, що ковшика, із якого можно спробувати воду, поруч криниць вже немає, тому обов’язково беріть свій.

Маршрут: дістатися до Трьох криниць можна від центральній площі села Суботів, повз невеликого базарчику. На допомогу прийде вказівник «Три криниці». Від дороги до Трьох криниць веде стежка-сходи неймовірної краси — особливо весною.

2017-12-19T12:21:52+00:00