Підсніжники Холодного яру

Першими квітами, що починають нас радувати ранньої весни, є підсніжники. На Чигиринщині є дивовижне місце, де підсніжників неймовірно багато (як стверджує інтернет — кілька гектарів). І не простих підсніжників білосніжних, що ростуть у багатьох місцях України, а інших — підсніжник складчастий (Galanthus plicatus), гірський вид, який в Україні поширений лише в Кримських горах і в Холодному Яру.

Бажання побачити ці квітучі дива принесе не тільки естетичну насолоду від їх споглядання, а й неймовірну прогулянку по дивовижному Холодноярському лісу — лісовою дорогою, пагорбами та хащами.

Ліс у цю пору вже прокинувся і здається причаївся, щоб незабаром вибухнути всіма барвами своєї флори та фауни. Прогулянка весняним лісом обов’язково подарує вам приємний спокій та енергію природи.

Лісова дорога веде вгору та вниз, зустрічаються невеликі лісові озера. А підсніжники зачаровують своєю неймовірною красою і дуже ніжним запахом (що можна почути тільки нахилившись до них). А ще, коли над квітами проходить вітер і колихає їх, здається, що вони дзвенять, і почути цей дзвін можна лише добре прислухавшись.

Про багату історичну спадщину Холодноярського лісу можна довідатися за допомогою працівників Філії «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Маршрут: доїхати до с. Мельники, зупинитися біля дерев’яної зупинки (поруч — бюст Т. Г. Шевченка) і йти лісовою дорогою. Маршрут позначено буквою Е на деревах (екологічна стежка), пройти зупинки № 1 і 2, а далі важливо не пропустити поворот, де дорога прямує вниз, до краси підсніжників.

Зовсім поряд (біля 3 км) розташований Мотронинський монастир, який знаходиться на однойменному городищі.

2017-12-19T12:21:27+00:00