Древнє місто Чернігів

Чернігів є одним з найдавніших міст України та Східної Європи. Його писемна історія налічує понад 1100 років.

Немає одностайної думки про походження назви міста – Чернігів. Одні вважають, що ця назва від лісів, що оточували місто і були настільки густими, що здавалися чорними. Але в цю версію важко повірити, оскільки в часи, про які мова йде, уся Європа була покрита густими лісами.

Є версія, що місто одержало свою назву від древнього народу Чорні клобуки.

Сама романтична версія про походження назви Чернігів пов’язана із легендою про князя, що правив тут у Х ст. За легендою, князівна (дочка князя) по імені Чорна (або Цорна) була надзвичайною красивою, любила верхову їзду, полювання, була прекрасною лучницею. Слух про красу дівчини дійшов до хозарського кагана (князя), якому князь Чорний платив данину. Каган послав у Чернігів сватів з багатими подарунками, але князівна відмовилася вийти заміж за ворога свого народу. Каган спробував захопити Чернігів штурмом і заволодіти дівчиною силою, але завдяки мужній обороні містян, це йому не вдалося. Хозари спробували взяти місто облогою. Коли князь вирішив прорвати облогу та вийшов із своєю дружиною за міські стіни, купа зрадників ввірвалася в кімнату дівчини, князівна, щоб не потрапити в руки ворога, викинулася з вікна.

Найбільш імовірною версією дослідники вважають, що місто бере свою назву від імені вождя місцевого племені або першого поселенця по імені Черніга або Чернега (таке ім’я зустрічається в родинних слов’янських народів).

Тетяна Бабич, автор книги «Фотопутівник крізь час – Хрещатик і околиці».

2018-03-26T16:00:03+00:00